Juta Jutafol D 110 standard fólie 1,5 x 50 m

Juta Jutafol D 110 standard fólie 1,5 x 50 m
238,31 Kč s DPH 196,95 Kč bez DPH15,89 Kč s DPH za 1 m²13,13 Kč bez DPH za 1 m²
Skladem

Uvedená cena platná na ucelené balení (75m2), u menšího množství bude cena za m2 navýšena o 5%.

KódP02036VýrobceJUTA a.s.Záruka24 měsíců

Popis:
JUTAFOL D je třívrstvá pojistná hydroizolační fólie. Skládá se z výztužné mřížky a ze dvou vrstev polyetylenové laminonané mikroperforované fólie. JUTAFOL D je vhodný pro použití jako nekontaktní podstřešní difúzní fólie ve větraných šikmých střešních systémech BEZ bednění. Skladba fólie zajišťuje dobrou vodotěsnost při dešti. JUTAFOL D umožňuje odvětrání vodních par z vnitřních prostor budov a zároveň chrání tepelnou izolaci před vlhkostí z deště nebo sněhu v případě protečení střešní krytinou nebo zafoukání. Paropropustnost je zajištěna pomocí mikroperforace. JUTAFOL D je vhodný pro instalaci v šikmých střešních systémech skládaných pálených, betonových, vláknocementových, keramických a břidlicových krytin. JUTAFOL D nepodléhá hnilobě, plísni a škůdcům. JUTAFOL D je zdravotně nezávadný a plně recyklovatelný. JUTAFOL D SPECIAL má sníženou hořlavost - obsahují samozhášecí činidlo, při hoření neodkapávají Minimální možný sklon střechy je 17°.

Montáž:
JUTAFOL D se pokládá na pevný, rovný, čistý a suchý podklad. Pokládá se horizontálně přímo na krokve tak, aby nevznikly žádné faldy nebo sklady. Potisk směřuje ke střešní krytině!! Montáž začíná u okapu a postupně se pokládají další pásy směrem k hřebeni. Přesah pásů horizontální i vertikální je min. 10 cm ( je závislý na sklonu střechy, čím nižší sklon tím větší přesah). Překrytí doporučujeme u nižších sklonů spojit oboustranně lepící páskou Jutafol SP 1. Lepící pásky na bázi PVC se nesmí používat. JUTAFOL D se ke krokvím připevňuje sponkami mechanické sešívačky nebo nekorodujícími hřeby s plochou hlavou. Vzdálenost mezi krokvemi nesmí být větší než 1,2 m. Fólie se k nosné konstrukci zajistí kontralatěmi o tloušťce min. 40 mm. Prostor mezi fólií a střešními latěmi umožňuje odtok vody po fólii a odvětrání vlhkosti z konstrukce. Laťování pro střešní krytinu se připevní ke kontralatím. JUTAFOL D nesmí být pokládán přímo na bednění nebo v dotyku s tepelnou izolací!! JUTAFOL D je nekontaktní difúzní fólie a protoje nutné zajistit funkční odvětrávanou mezeru POD i NAD fólií. Pokud je tepelná izolace instalována mezi krokve, je nezbytné vytvořit ventilační mezeru min. 3 cm mezi fólií a tepelnou izolací a zároveň zajistit vstup vzduchu u okapu a výstup v hřebeni střechy. Způsob chemické impregnace dřevěných konstrukcí NAD i POD fólií musí být proveden tak, aby nemohlo dojít k chemickému poškození fólie. Montáž lze provést až po úplném zaschnutí nátěru. Pozor na vypracování detailů. Je nutné odstranit veškeré překážky, které by bránily odtoku vody po fólii. Zakrytí fólie střešní krytinou doporučujeme provést co nejdříve. Další montážní dispozice jsou uvedeny v Aplikačním manuálu JUTA a.s.

Lepící a těsnící komponenty:
JUTAFOL SP 1: spojení jednotlivých pásů v přesahu, napojení podstřešní fólie na okapničku, utěsnění prostupů (antény, potrubí..)
JUTAFOL TPK: utěsnění kontralatí (v úžlabí, při sklonu < 22°)

 

VýrobceJUTA a.s.
Tloušťka 0,25 mm
Materiálpolyetylen
Použitínekontaktní podstřešní difúzní fólie ve větraných šikmých střešních systémech bez bednění.
Balení 50 bm
Šířka1,5 m

Cena dopravy individuálně na základě počtu rolí a vzdálenosti !

Popis