Jutafol DTB 150 standard, Juta

Jutafol DTB 150 standard, Juta
2 849,55 Kč s DPH 2 355,00 Kč bez DPH37,99 Kč s DPH za 1 m²31,40 Kč bez DPH za 1 m²
skladem ext.
Kód0093865VýrobceJUTA a.s.Záruka24 měsíců

Popis:
JUTAFOL DTB 150 je čtyřvrstvá pojistná hydroizolační fólie. Skládá se z výztužné mřížky a ze dvou vrstev speciální fólie a ze spodní ochranné netkané textilie. JUTAFOL DTB 150 je vhodný pro použití jako podstřešní fólie ve větraných střešních konstrukcích s plným bedněním. Paropropustnost v kombinaci se spodní ventilační mezerou pod bedněním zajišťují dobrý odvod vodních par z vnitřního prostoru objektu. Fólie zároveň chrání tepelnou izolaci před vlhkostí z deště nebo sněhu v případě protečení střešní krytinou nebo zafoukání. Vždy je nutné pod fólií nebo pod bedněním zajistit funkční ventilační mezeru. JUTAFOL DTB 150 Spodní vrstva z netkané textilie umožňuje částečnou absorbci v případě zvýšeného výskytu kondenzací vodních par na vnitřní straně fólie. JUTAFOL DTB 150 díky své robustní skladbě zajišťuje vysokou mechanickou odolnost proti poškození chůzí během montáže. Při použití JUTAFOL DTB 150 v šikmých větraných střechách s plným bedněním může být krytina aplikována přímo na fólii bez kontralatí. Tím se minimalizují náklady a zároveň je zajištěna plná funkčnost a životnost střešní krytiny. JUTAFOL DTB 150 nepodléhá hnilobě, plísni a škůdcům. JUTAFOL DTB 150 je zdravotně nezávadný a plně recyklovatelný. Minimální možný sklon střechy je 17°

Montáž:
JUTAFOL DTB 150 se pokládá na pevný, rovný, čistý a suchý podklad. Pokládá se horizontálně netkanou textilií směrem do vnitřního prostoru objektu,buď přímo na krokve nebo na bednění tak, aby nevznikly žádné faldy nebo sklady. Montáž začíná u okapu a postupně se pokládají další pásy směrem k hřebeni. Přesah pásů horizontální i vertikální je min. 10 cm ( je závislý na sklonu střechy, čím nižší sklon tím větší přesah). Překrytí doporučujeme u nižších sklonů spojit oboustranně lepící páskou Jutafol SP 1. Lepící pásky na bázi PVC se nesmí používat. JUTAFOL DTB 150 se připevňuje sponkami mechanické sešívačky nebo nekorodujícími hřeby s plochou hlavou. Vzdálenost mezi krokvemi nesmí být větší než 1,4 m. Fólie se ke krokvím zajistí kontralatěmi o tloušťce min. 40 mm. Prostor mezi fólií a střešními latěmi umožňuje odtok vody po fólii a odvětrání vlhkosti z konstrukce. Zároveň je pro odvětrání vlhkosti nutná i spodní ventilační mezera. Laťování pro střešní krytinu se připevní ke kontralatím. Při použití JUTAFOLU DTB 150 přímo na bednění je nutné mezi bedněním a tepelnou izolací vytvořit ventilační mezeru výšky 3 - 6 cm a zároveň zajistit vstup vzduchu u okapu a výstup v hřebeni střechy, potom může být střešní krytina položena přímo na fólii bez použití latí a kontralatí (např. asfaltový šindel). Způsob chemické impregnace dřevěných konstrukcí NAD i POD fólií musí být proveden tak, aby nemohlo dojít k chemickému poškození fólie. Montáž lze provést až po úplném zaschnutí nátěru. Pozor na vypracování detailů. Je nutné odstranit veškeré překážky, které by bránily odtoku vody po fólii. Zakrytí fólie střešní krytinou doporučujeme provést co nejdříve. Další montážní dispozice jsou uvedeny v Aplikačním manuálu JUTA a.s.

Lepící a těsnící komponenty:
JUTAFOL SP 1: Spojení jednotlivých pásů v přesahu, Napojení podstřešní fólie na okapničku, utěsnění prostupů (antény, potrubí..)
JUTAFOL TPK: Utěsnění kontralatí (v úžlabí, při sklonu < 22°)

 

VýrobceJUTA a.s.
Šířka1,5 m
Hmotnost150 g / 1 2m
Délka50 bm

Cena dopravy individuálně na základě počtu rolí a vzdálenosti !

Popis