Isover VARIO KM Duplex UV fólie 20BM (odběr po 10bm)

Isover VARIO KM Duplex UV fólie 20BM (odběr po 10bm)
1 078,11 Kč s DPH 891,00 Kč bez DPH107,81 Kč s DPH za 1 BM89,10 Kč bez DPH za 1 BM
Skladem
KódP02005VýrobceSaint-Gobain Construction Products CZ a.s. IsoverZáruka24 měsíců

Charakteristika výrobku:
Parobrzda Isover VARIO KM DUPLEX UV je speciálně vyvinutá fólie na bázi polyamidu, která kromě parotěsné funkce má navíc proměnnou ekvivalentní difuzní tloušťku díky které pomáhá vlhkostnímu režimu v konstrukci.

Použití:
Parobrzda Isover VARIO KM DUPLEX UV je vhodná do všech konstrukcí stěn, stropů a střech. Zvláště tam, kde je nutné omezit úniky teplého vzduchu z interiéru (vzduchotěsnost) a namáhání těchto konstrukcí migrující vlhkostí z interiéru do exteriéru. Díky variabilní = přizpůsobivé propustnosti provodní páru dle okolních podmínek (teplota a rel.vlhkost okolního prostředí) parobrzda Isover VARIO KM DUPLEX UV stabilizuje během roku vlhkostní režim konstrukce. V letním období podporuje vysychání zabudované vlhkosti do interiéru, má vysoký podíl na optimalizaci vlhkostních  podmínek dřevěných konstrukcí, chrání je proti degradaci zvýšenou vlhkostí (plísně). V zimním období naopak chrání konstrukci proti zvýšené relativní vlhkosti vnitřního prostředí. Parobrzda Isover VARIO KM DUPLEX UV má navíc oproti standardní parobrzdě Isover VARIO KM vylepšení přilnavým rounem, které zvyšuje pevnosti fólie a zlepšuje přilnavost k dřeveným povrchům, navíc je až 18 měsíců stabilní proti UV záření.

Tyto vlastnosti jsou výhodné u novostaveb, velmi pozitivní vliv mají u dřevostaveb, u nevětraných a z vnější strany parotěsně uzavřených obvodových konstrukcí. U stávajících objektů při změně jejich užívání chrání konstrukci proti výrazným změnám v cyklu střídání vlhkosti během roku a eliminuje tak zvýšené vlhkostní namáhání. Výhodné je použití systému při obnově tepelné izolace a ostatních vrstev stávajícího střešního pláště bez požadavku přístupu z užívaného interiéru. Tj. parobrzdu lze ukládat z vnější strany přes krokve (na vnější stranu vnitřního obkladu). Parobrzda se klade rovnoběžně s okapovou hranou s přesahy 100mm slepené lepící páskou VARIO KB 1, přichycuje se sponkami do dřevěných konstrukcí, spoje se přitlačují dřevěnými latěmi. Ke kovovým lištám lze připevnit pomocí tmelu Isover VARIO DS. Isover VARIO KM DUPLEX UV obsahuje navíc speciální přilnavé rouno, které při kontaktu s dřevěnými krokvemi funguje podobně jako suchý zip.Systém parobrzdy Isover VARIO přispívá k omezení výměny vzduchu mezi vytápěným a nevytápěným prostorem, ovlivňuje celkovou energetickou bilanci budov. Maximálního využití proměnlivé difuzní propustnosti lze dosáhnout použitím vnitřního obložení s ekvivalentní difuzní tloušťkou cca 2m. Systém parobrzdy není vhodný pro budovy s vyšším vlhkostním zatížením. V těchto případech doporučujeme použití systému vhodné parozábrany po konzultaci s odborníkem v oblasti stavební fyziky. Při dodržení podmínek konstrukčního návrhu, realizace a ověření tepelně technickým výpočtem je životnost parobrzdy až 50 let. Jde o recyklovatelný materiál.

Přednosti:
- přizpůsobivá ochrana proti vzdušné vlhkosti a kondenzátu
- proměnlivě difuzně propustná - propustnost pro vodní páru
- ekologická a hygienická nezávadnost
- spolu s těsnícími a lepícími páskami tvoří systém parozábrany
- ekologická a hygienická nezávadnost
- snadná tvarovatelnost a přizpůsobivost v detailech

VýrobceSaint-Gobain Construction Products CZ a.s. Isover
Šířka1,5 m
Délka20 bm

- Cena dopravy individuálně.

- Možnost odeslat společně s izolací.

Popis